Kadra


Sylwia Bindas-Piotrkowicz

właściciel i dyrektor Przedszkola „Nasze Dzieci”

Z zawodu jestem nauczycielką języka rosyjskiego i angielskiego oraz egzaminatorką OKE. Ukończyłam Prawo i Administrację w PWSBiA jak również  Zarządzanie Oświatą. Praca w szkole i na uczelni dawała mi wiele satysfakcji, jej owocem jest doktorat napisany przeze mnie na Wydziale Lingwistyki Stosowanej i Filologii Wschodniosłowiańskich UW. Pomysł na założenie własnego przedszkola narodził się spontanicznie. Decyzja o rezygnacji z dotychczasowych zajęć nie była łatwa, ale możliwość samodzielnego tworzenia nowego miejsca, poświęconego dzieciom i rodzicom, pochłonęła mnie bez reszty. Prywatnie jestem mamą Jasia – jednego z pierwszych absolwentów „Naszych Dzieci” oraz Michałka, który wkrótce rozpocznie edukację szkolną.

 

 


 

ciocia Marta - sekretariat

Od kilku lat związana jestem z przedszkolem „Nasze Dzieci”. Bardzo lubię pracę z dziećmi i chętnie organizuję im czas w sposób jak najbardziej twórczy.
Ukończyłam magisterskie studia o kierunku administracyjnym ze specjalnością prawo pracy i polityka zatrudnienia. W przedszkolu zajmuję się sprawami biurowymi.WYCHOWAWCY

ciocia Marta – wychowawca grupy Gąsek (2-latki)

 

Jestem absolwentką Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Pedagogium- Wyższej Szkoły Nauk Społecznych. Dzieci są moją inspiracją, dzięki nim rozbudzam swoją kreatywność, jestem gotowa podejmować nowe wyzwania. Cieszę się, że mam swój własny wkład na ich rozwój i wychowanie.  Fundamentem moich oddziaływań jest wszechstronne poznanie dziecka, zaspokojenie jego potrzeb oraz stworzenie warunków zapewniających mu poczucie bezpieczeństwa i zaufania.

 

ciocia Sylwia – wychowawca grupy Gąsek (2-latki)

Ukończyłam studia pedagogiczne o specjalności animacja społeczno-kulturowa z edukacją wczesnoszkolną na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Aktualnie studiuję pedagogikę pracy i zarządzanie zasobami ludzkimi na tej samej uczelni. Praca 
z dziećmi jest dla mnie inspiracją, ponieważ każdy dzień wygląda inaczej i przynosi nowe wyzwania. U najmłodszych cenię spontaniczność i chęć odkrywania świata. Tak jak dzieci ode mnie, tak ja codziennie uczę się od nich czegoś nowego.

 

ciocia Agnieszka – wychowawca grupy Pajączków (3-latki)

Jestem absolwentką pedagogiki przedszkolnej oraz pedagogiki z plastyką. Oba kierunki ukończyłam na Siedleckiej uczelni UPH. Bardzo lubię pracę z dziećmi, w wolnych chwilach spełniam się artystycznie. Możliwość połączenia tych dwóch pasji daje mi dużo satysfakcji. Prywatnie jestem mamą Piotrusia – dzielnego młodego przedszkolaka

 

ciocia Kasia – wychowawczyni grupy Muszek (4-latki)

Jestem logopedą- pedagogiem specjalnym, nauczycielem wychowania przedszkolnego, absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej oraz Wyższej Szkoły Związku Nauczycielstwa Polskiego w Warszawie. Stale podnoszę swoje kwalifikacje na kursach, szkoleniach, warsztatach oraz konferencjach naukowych (Polski Związek Logopedów, Koło Naukowe WSNS i R) W tym roku będę miała przyjemność pracować w grupie z najmłodszymi dziećmi. Codzienny kontakt z nimi daje mi siłę oraz motywację do twórczegodziałania. Prywatnie jestem mamą Iwa (7lat), z którym uwielbiam spędzać każdą wolną chwilę.

 

ciocia Nina – wychowawczyni grupy Muszek (4-latki)

Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim, uzupełniane obecnie podyplomowymi studiami pedagogicznymi. Od kilku miesięcy mam przyjemność pracować w przedszkolu „Nasze Dzieci” jako wychowawca przedszkolny. Od 15 lat pracuje jako wychowawca kolonijny na letnich i zimowych obozach dla dzieci, gdzie do moich obowiązków należą opieka nad dziećmi i prowadzenie zajęć. Uwielbiam pracę z dziećmi, ich sposób postrzegania świata, ich kreatywność i szczerość.
W wolnych chwilach czytam książki najchętniej podróżnicze, reportaże, biografie; gotuję potrawy
 z kuchni hinduskiej, jeżdżę na deskorolce oraz zdobywam wraz z mężem górskie szczyty.

 


ciocia Karolina – wychowawca grupy Myszek (5-latki)

Jestem absolwentką pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej oraz terapii pedagogicznej na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Od zawsze chciałam pracować z dziećmi, stąd jak najbardziej świadomy wybór kierunku moich studiów. Moja praca daje mi mnóstwo satysfakcji i napełnia mnie optymizmem. Pracując z dziećmi utwierdziłam się w przekonaniu, że praca nauczyciela jest tym czym chcę zajmować się w życiu i nie wyobrażam sobie innego zajęcia. W dzieciach bardzo cenię ich szczerość i spontaniczność, której brakuje dorosłym osobom, a uśmiech i radość najmłodszych jest dla mnie najpiękniejszą nagrodą jaką mogę otrzymać jako wychowawca. Każdy dzień spędzony z dziećmi jest dla mnie wyjątkowy i niepowtarzalny. W wolnych chwilach uwielbiam czytać książki, słuchać muzyki i gotować.

 

 

 

ciocia Ewelina– wychowawca Zerówki (6-latki)

Ukończyłam studia licencjackie na Akademii Pedagogiki Specjalnej- kierunek profilaktyka społeczna. Następnie zostałam magistrem pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Warszawskim. Praktyki, które odbyłam w przedszkolu oraz w szkole upewniły mnie, że wybór tego kierunku i przede wszystkim praca z dziećmi to jest to, co chcę robić w życiu. Uważam, że jestem osobą otwartą, uśmiechniętą i opiekuńczą. Słuchanie muzyki to moja pasja, dzięki niej relaksuję się i nabieram sił. Cudowne w pracy z dziećmi jest to, że zapłatę otrzymuje się od razu w postaci uśmiechów, całusów... "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat".

ciocia Patrycja – nauczyciel wspomagający

Jestem studentką pedagogiki wczesnoszkolnej i korekcyjnej na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Studia oraz praktyki pomogły mi przygotować się do pracy z najmłodszymi. W pracy z dziećmi ważne jest dla mnie ich bezpieczeństwo, szczęście, wszechstronny rozwój oraz dobrze spędzony czas. 
U dzieci zachwyca mnie ich spontaniczność, kreatywność oraz ciekawość świata. W wolnych chwilach lubię czytać literaturę amerykańską, gotować i śpiewać.

 

 

 

 ciocia Małgosia – wychowawca Mrówek (5 -latki) aktualnie na urlopie macierzyńskim

Ukończyłam studia na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z wczesnym wspomaganiem rozwoju dziecka. Posiadam kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w Przedszkolu „Nasze Dzieci”.
Praca ta dostarcza mi wiele radości i satysfakcji. Cieszę się, że mogę towarzyszyć dzieciom w ich rozwoju. Właśnie z najmłodszymi chcę związać swoją dalszą drogę zawodową.
Książka, sport, kino, słuchanie muzyki, to tylko niektóre z moich ulubionych sposobów spędzania wolnego czasu.


 

 

ciocia Ania – wychowawca

(obecnie na urlopie macierzyńskim)

Ukończyłam studia magisterskie na Uczelni Warszawskiej im. Marii Skłodowskiej- Curie na kierunku Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Posiadam stopień nauczyciela kontraktowego. Obecnie spełniam kolejne ze swoich marzeń, kontynuując naukę na studiach podyplomowych na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie - Gimnastyka korekcyjna w wychowaniu fizycznym i zdrowotnym. Już od pierwszego semestru studia zaoczne pozwoliły mi przełożyć wiedzę teoretyczną na praktykę, dzięki pracy, jako opiekunka dziecięca. To doświadczenie, oraz praktyki w przedszkolu upewniły mnie w tym, że rola nauczyciela wychowania przedszkolnego jest moim powołaniem. Od 3 lat pracuję, jako wychowawca grupy przedszkolnej. W pracy z dziećmi najbardziej cenię sobie ich spontaniczność oraz szczerość. Mimo iż zawód nauczyciela wychowania przedszkolnego jest dużym wyzwaniem, wymaga wiele cierpliwości i ogromnej energii, to uśmiech dzieci wynagradza mi każdą ciężką chwilę. W wolnym czasie lubię spotykać się z przyjaciółmi, podróżować, czytać książki, oraz gotować.

 

 

 


KADRA - ZAJĘCIA DODATKOWE:

 

ciocia Monika  - rytmika, lekcje fortepianu

Jestem absolwentką Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie na kierunku Rytmika oraz absolwentką Akademii Muzycznej im. G.i K. Bacewiczów w Łodzi na kierunku Muzykoterapia. Od kilkunastu lat prowadzę zajęcia z zakresu rytmiki kształcenia słuchu , fortepianu i improwizacji fortepianowej. Organizuję warsztaty z zakresu edukacji muzycznej dla Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego.

Praca z dziećmi w wieku przedszkolnym jest mi szczególnie bliska. To właśnie proces umuzykalniania dzieci tej grupy wiekowej stał się inspiracją do moich działań twórczych . W swojej pracy wykorzystuję metody: E.J.Dalcrozea, C.Orffa, Z. Kodaly'a , E.E. Gordona R.Labana, W. Sherborne, B.Strauss oraz program autorski. W przedszkolu Nasze Dzieci prowadzę zajęcia z rytmiki, interpretacji muzyczno-ruchowej oraz naukę gry na fortepianie.

 

 


ciocia Monikanauczycielka języka angielskiego

Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego wydziału pedagogicznego dwóch specjalizacji, Animacja Społeczno-Kulturalna oraz Opieka i Wychowanie, Praca Socjalna. Ukończyłam liceum plastyczne, a malarstwo jest moją ogromną pasją. Posiadam certyfikat potwierdzający biegłość językową z angielskiego. Jestem licencjonowaną instruktorką rekreacji ruchowej specjalizacji snowboard.
Mam bogate doświadczenie w pracy z dziećmi, jako lektorka języka angielskiego, instruktorka snowboardu, animatorka zajęć i czasu wolnego, zarówno w Polsce jak i za granicą. Lubię aktywny tryb życia, oraz wielkie wyzwania. W ciągłym ruchu, pozytywnie nastawiona, zawsze uśmiechnięta, szalenie ambitna, pełna pomysłów. W życiu kieruje się szczęściem, dlatego w pracy z dziećmi realizuję się w stu procentach

 

 

ciocia Kasia – taniec

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Turystyka i Rekreacja. Poza tym jestem zawodową tancerką, trenerem Tańca Sportowego oraz sędzią Tańca Sportowego.
Taniec to całe moje życie, zaczynałam w wieku 4 lat w Pałacu Kultury, potem reprezentowałam warszawskie kluby taneczne "Rytm", "Syrena" oraz "Akademia Tańca M&I Sulewskich". Zdobywałam medale Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, na koniec kariery na Mistrzostwach Polski Par Zawodowych w Sportowym Tańcu Towarzyskim. Pracuję z dziećmi już 12 lat stworzyłam własny taneczny program autorski " Tańce Świata". Chciałam w ten sposób ukazać dzieciom całe piękno tańca w różnych kulturach świata i w różnych stylach tanecznych, począwszy od tańca ludowego przez taniec towarzyski, etniczny po współczesny. Dzieciom, które zakochają się w tańcu pomagam w kontynuacji tej pasji w prowadzonym przeze mnie i mojego tanecznego partnera Klubie Tańca Sportowego. Taniec uczy kultury osobistej i społecznej, uwrażliwia na muzykę, uczy estetyki, rozwija wyobraźnię, ośmiela i buduję więzi między dziećmi.W Przedszkolu "Nasze Dzieci" uczę Tańców Świata.

 ciocia Joanna  - logopedia

Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na kierunku "Logopedia z audiologią". W czasie studiów uczestniczyłam w wielu wolontariatach m.in. w świetlicach socjoterapeutycznych, szpitalu neuropsychiatrycznym. Zawsze starałam się, aby moja kariera zawodowa polegała na pracy z dziećmi. Początkowo byłam wychowawcą na koloniach letnich. Od kilku lat prowadzę diagnozę i terapię mowy osób dorosłych oraz dzieci. Zajmuję się także profilaktyką zaburzeń mowy. Doświadczenie zdobywałam zarówno w placówkach oświatowych, jak i medycznych. W Przedszkolu Nasze Dzieci prowadzę diagnozę i terapię indywidualną wad wymowy oraz prowadzę zajęcia grupowe z zakresu logorytmiki.


ciocia Karolina – gimnastyka korekcyjna

Z wykształcenia jestem fizjoterapeutką oraz animatorem  i od samego początku swojej kariery zawodowej pracuję z dziećmi. Ukończyłam studia na Wydziale Nauk Medycznych, więc wiem, jak ważny jest ruch i aktywny tryb życia dla zdrowia człowieka. W pracy zawodowej staram się swoimi pasjami zarażać najmłodszych. Od dziecka związana jestem ze sportem.
8 lat trenowałam Judo w klubie Gwardia Warszawa reprezentując swoje miasto oraz kraj na zawodach różnego szczebla, a obecnie pasjonuję się wspinaczką  oraz jazdą na rowerze górskim.
W przedszkolu „Nasze dzieci” prowadzę zajęcia z gimnastyki korekcyjnej.

 

wujek Krzysiek – zajęcia z akrobatyki z elementami samoobrony

Z wykształcenia jestem magistrem Wychowania Fizycznego ze specjalnością Trener Zapasów. Zapasy trenuję od 1992 roku, od 12 roku życia. W swojej karierze reprezentowałem klub Orzeł Warszawa oraz Gwardia Warszawa, zdobywałem medale Mistrzostw Polski różnych grup wiekowych. Trenowaniem dzieci zajmuję się od 2000 roku. Najważniejszy w życiu młodego człowieka jest rozwój ogólny organizmu, który daje mu trening zapaśniczy. Podstawą sportu zapaśniczego jest akrobatyka, czyli nauka przewrotów, padów, skoków natomiast elementy technik zapaśniczych wykorzystywać można do samoobrony. Dzieci poprzez zabawę na atestowanej macie zapaśniczej rozwijają zdolności motoryczne, uczą się współzawodnictwa. Techniki samoobrony ćwiczone są na atestowanym manekinie zapaśniczym.
W Przedszkolu "Nasze Dzieci" prowadzę zajęcia z akrobatyki z elementami samoobrony.


 

 

 

ciocia Karolina - psycholog dziecięcy, terapeuta wczesnej interwencji

Ukończyłam Uniwersytet SWPS na kierunku psychologia społeczna oraz Uniwersytet Warszawski na kierunku „Diagnoza kliniczna dziecka i jego rodziny”.
Jestem dyplomowanym terapeutą wczesnej interwencji i wspomagania rozwoju dziecka od 0 do 6 r.ż. oraz socjoterapeutą. Od kilku lat prowadzę terapię dzieci w podejściu eklektycznym łącząc terapię poznawczo – behawioralną z podejściem relacyjnym oraz systemowym. Doświadczenie zdobywałam zarówno w placówkach oświatowych, jak i niepublicznych poradniach terapeutycznych. W Przedszkolu Nasze Dzieci prowadzę obserwacje i przesiewowe badania psychologiczne a także terapię indywidualną, grupową oraz konsultacje wychowawcze dla rodziców. W swojej pracy terapeutycznej kieruję się zasadą „rozwój poprzez zabawę”, gdyż to właśnie bawienie się jest podstawową aktywnością dziecka.

 

 

 

 
_MG_9405.jpg

Sonda

czy podoba Ci się nasze przedszkole?