Kalendarium

2017/2018

I semestr

28 sierpnia- zebranie z rodzicami dzieci adaptujących się, spotkanie z psychologiem nt. adaptacji

4 września – symboliczne rozpoczęcie roku przedszkolnego 2017/2018, godz. 9:00
4 września – zebranie z Rodzicami, Pszczółki godz. 18:00
5 września – zebranie z Rodzicami, Myszki godz. 17:00
6 września – zebranie z Rodzicami, Zerówka godz. 17:00
7 września – MBiologia „Niezwykłe eksperymenty przyrodnicze: Jak powstają wulkany, wyspy i rafa koralowa?”, dzieci 4,5,6 letnie, godz. 13:30
7 września – zebranie z Rodzicami, Pajączki godz. 17:00
8 września – zebranie z Rodzicami, Muszki godz. 17:00
12 września – sesja zdjęciowa, Pokrzywnicka godz. 8:30, Ostrobramska godz. 10:30
15 września – International Dot Day, obchody w grupie Myszek

19 września – wycieczka do sadu w Radwankowie Szlacheckim, zbieranie jabłek, doglądanie drzewek, dzieci 3,4,5,6 letnie, godz. 8:30

19 września – pokazowe zajęcia z lego robotyki, 4,5,6 latki, godz. 14:00

21 września – Koncert Filharmonii Narodowej „Głowa pełna dźwięków”, godz. 15:15
22 września – pokazowe zajęcia szachowe, 4,5,6 latki, godz. 13:30
26 września – wycieczka do Centrum Sztuki Współczesnej, warsztaty inspirowane wystawą Tamam Shud, dzieci 4,5,6 letnie, godz. 9:00
27 września – próbna ewakuacja, godz. 15:00
28 września – MBiologia „Tajemnice ludzkiego ciała: zmysły”, dzieci 4,5,6 letnie, godz. 13:30

29 września – piknik na pożegnanie lata, ogródki działkowe przy ul. Perkuna, godz. 10:00
3 października – wycieczka do Kinoteki, warsztaty „Jak powstaje dubbing?”, 4,5,6 latki, godz. 9:00

5 października – MBiologia „Chemia widziana oczami dzieci – fascynujące eksperymenty

chemiczne cz. 1”, dzieci 4,5,6 letnie, godz. 13:30

10 października – warsztaty żywieniowe z dietetykiem, Muszki godz. 10:00, Myszki i Zerówka godz. 10:40

12 października – Koncert Filharmonii Narodowej „To był bal!”, godz. 15:15
17 października – wycieczka do Łazienek Królewskich, 4 latki „Malarz w teatrze”, 5,6 latki „Zostań nadwornym artystą”, godz. 9:00

19 października – MBiologia „Tajemnice ludzkiego ciała – czy serduszko bije w rytmie cza-cza?”,dzieci 4,5,6 letnie, godz. 13:30
23 października – Jesienne występy, Pajączki godz. 15:30, Myszki godz. 16:30

24 października – wycieczka do Teatru Niewielkiego „Raz Dwa Trzy!”, dzieci 3,4,5,6 letnie, godz. 9:30

24 października – teatrzyk w przedszkolu, „Pani Jesień dary niesie”, Ostrobramska godz. 15:15

25 października – Jesienne występy, Gąski godz. 15:30, Zerówka godz. 16:30

26 października – teatrzyk w przedszkolu „Pani Jesień dary niesie”, Pokrzywnicka godz. 15:15

27 października – Jesienne występy, Pszczółki godz. 15:15, Muszki godz. 16:30

6 listopada – Światowy Dzień Postaci z Bajek – grupa Muszek

7 listopada – wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego „Cztery Pory Roku” w Powsinie „Święto dyni”, dzieci 3,4,5,6 letnie, godz. 8:30

9 listopada – MBiologia „Owady – szkodniki czy sprzymierzeńcy?”, dzieci 4,5,6 letnie, godz. 13:30

10 listopada – Obchody Święta Niepodległości – wszystkie grupy

14 listopada – teatrzyk w przedszkolu „Koziołek Nie Matołek”, Ostrobramska godz. 15:15

15 listopada – teatrzyk w przedszkolu „Koziołek Nie Matołek”, Pokrzywnicka godz. 15:30

16 listopada – Koncert Filharmonii Narodowej „Od baśni do baśni” godz. 15:15

20 listopada – Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka – grupa Zerówka

21 listopada – wycieczka do Stacji Badawczej w Świętochowie, dzieci 4,5,6 letnie,

23 listopada – MBiologia „Tajemnice ludzkiego ciała – wdech, wydech – budujemy ruchomy model płuc", dzieci 4,5,6 letnie, godz. 13:30

24 listopada – Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia – wszystkie grupy

28 listopada – wycieczka do Muzeum Papiernictwa w Konstancinie Jeziornie, rękodzieło papiernicze – czerpanie papieru, dzieci 4,5,6 letnie, godz. 10:00

5 grudnia – warsztaty plastyczne w pracowni „Farbą umazane” – bombki na choinkę, dzieci 3,4 letnie godz. 9:00, dzieci 5,6 letnie godz. 10:30

6 grudnia – Mikołajki w przedszkolu

7 grudnia – Koncert Filharmonii Narodowej „Kalejdoskop rytmów i melodii” godz. 15:15

12 grudnia – warsztaty z udzielania pierwszej pomocy dla dzieci „Szpital dla Misia”, dzieci 3,4,5,6 letnie, godz. 9:00

14 grudnia – MBiologia „Wszechświat – kosmiczna podróż”, dzieci 4,5,6 letnie, godz. 13:30

15 grudnia – spotkanie wigilijne, Gąski godz. 15:00

15 grudnia – kolędowanie w przedszkolu, Pajączki i Muszki godz. 16:00, Myszki i Zerówka 17:00

18 grudnia – spotkanie wigilijne, Pszczółki godz. 15:30

19 grudnia – teatrzyk w przedszkolu „O rety!” „Czego jeszcze nie wiecie o Świętym Mikołaju?”, Ostrobramska godz. 9:00, Pokrzywnicka godz. 10:15

21 grudnia – MBiologia „Pierwsze eksperymenty astronomiczne przedszkolaków” dzieci 4,5,6 letnie, godz. 13:30


II semestr

4 stycznia – MBiologia „Tajemnice ludzkiego ciała – budowa i funkcje skóry”,
dzieci 4,5,6 letnie, godz.
13:30

8 stycznia – próba przed występami, CPK

9 stycznia – występy zimowe połączone z obchodami

dnia babci i dziadka, CPK, godz. 16:00

10 stycznia – konkurs kolęd, godz. 10:00

10 stycznia – dzień Babci i Dziadka, Pajączki godz. 15:30

11 stycznia – Koncert Filharmonii Narodowej

„Piosenka jest dobra na wszystko” godz. 15:15

12 stycznia – dzień Babci i Dziadka, Gąski godz. 15:15, Pszczółki godz. 16:00

16 stycznia – warsztaty kulinarno-edukacyjne „Bajkowe gotowanie”,

4,5,6 latki godz. 8:30

18 stycznia – MBiologia „Tajemnice ludzkiego ciała – układ odpornościowy”,

dzieci 4,5,6 letnie, godz. 13:30

30 stycznia – wycieczka do Muzeum Sportu i Turystyki,

4 latki „W zaczarowanej krainie pięciu kółek”

5,6 latki „Pochodnie olimpijskie”, godz. 9:00

1 luty – MBiologia „Świat wokół nas – dzieci świata”, dzieci 4,5,6 letnie, godz. 13:30

6 luty – wycieczka do Teatru Sabat na Musical „Śpiąca Królewna”,

dzieci 3,4,5,6 letnie, godz. 9:30

8 luty – Koncert Filharmonii Narodowej „Mali czarodzieje”, godz. 15:15

9 luty – bal karnawałowy w przedszkolu, Ostrobramska godz. 10:30

12 luty – teatrzyk w przedszkolu, „Król Maciuś” Ostrobramska godz. 9:00

13 luty – bal karnawałowy w przedszkolu, Pokrzywnicka godz. 10:00

14 luty – Walentynki w przedszkolu

15 luty – MBiologia „Barwniki w świecie roślin i zwierząt”,

dzieci 4,5,6 letnie, godz. 13:30

15 luty – zebranie z rodzicami, Pajączki godz. 17:00

19 luty – zebranie z rodzicami, Myszki i Zerówka godz. 17:00

20 luty – wycieczka na Stadion Legii, 4,5,6 latki, godz. 9:00

20 luty – zebranie z rodzicami, Pszczółki godz. 18:00

21 luty – zebranie z rodzicami, Muszki godz. 17:00

22 luty – teatrzyk w przedszkolu, „Król Maciuś” Pokrzywnicka godz. 15:15

22 luty – zebranie z rodzicami, Gąski godz. 17:00

27 luty – wycieczka do pizzerii, warsztaty kulinarne Myszki i Zerówka, godz. 10:00

1 marca – teatrzyk w przedszkolu „Leśne śmieciuchy” Pokrzywnicka godz. 15:15

5 marca – występ grupy teatralnej w DPS przy ul. Hetmańskiej,

Myszki i Zerówka godz. 10:00

6 marca – wycieczka do pizzerii, warsztaty kulinarne Pajączki i Muszki, godz. 10:00

6 marca – przegląd teatrów dzieci i młodzieży „Maska 2018”, dzieci 5,6 letnie

8 marca – MBiologia „Mały Przyrodnik bada proces biodegradacji i kompostowania”,

dzieci 4,5,6 letnie, godz. 13:30

13 marca – pokaz iluzji w przedszkolu, Pokrzywnicka godz. 10:00

15 marca – Koncert Filharmonii Narodowej

„Za rogatką grand zabawa!”, godz. 15:15

15 marca – warsztaty układania fryzur dla rodziców, godz. 17:00

19 marca – teatrzyk w przedszkolu „Leśne śmieciuchy” Ostrobramska godz. 15:15

20 marca – warsztaty plastyczne w pracowni „Farbą umazane” – ceramika,

Muszki godz. 8:40, Myszki i Zerówka godz. 10:10

21 marca – Pierwszy Dzień Wiosny, wszystkie grupy

22 marca – MBiologia „Jak bronią się zwierzęta?”, dzieci 4,5,6 letnie, godz. 13:30

28 marca – kiermasz prac wielkanocnych w przedszkolu - „Pola Nadziei”

30 marca – wiosenne warsztaty przyrodnicze ze zwierzątkami, kurczaczki,

Ostr. 9:00, Pokrz. 10:00

4 kwietnia – obchody Dnia Książek dla Dzieci – wszystkie grupy

5 kwietnia – MBiologia „Czy ubieramy się w rośliny?”,

dzieci 4,5,6 letnie, godz. 13:30

7 kwietnia – szkolenie dla rodziców z psychologiem, godz. 10:00

10 kwietnia – kataryniarz w przedszkolu, Pokrzywnicka godz. 10:00

10 kwietnia – teatrzyk w przedszkolu

„Podróże Profesora Kalafiora – Afryka” Ostr., godz. 15:15

11 kwietnia – zajęcia w szkole podstawowej przy ul. Boremlowskiej,

dzieci 5,6 letnie, godz. 10:00

12 kwietnia – teatrzyk w przedszkolu „Podróże Profesora Kalafiora – Afryka”

Pokrz., godz. 15:15

17 kwietnia – wycieczka do biblioteki, 3,4 latki godz. 9:00, 5,6 latki godz. 11:00

19 kwietnia – MBiologia „Nietoperze – latające ssaki”,

dzieci 4,5,6 letnie, godz. 13:30

24 kwietnia – warsztaty plastyczne w pracowni „Farbą umazane” – kolaż,

Muszki godz. 8:40, Myszki i Zerówka godz. 10:10

26 kwietnia – Koncert Filharmonii Narodowej „Trzej Muszkieterowie”, godz. 15:15

8 maja – teatrzyk w przedszkolu, „Jak wróbelek nie mógł zdążyć na wesele”

Pokrzywnicka godz. 15:30

8 maja – obchody Dnia Bibliotekarza – grupa Zerówki

9 maja teatrzyk w przedszkolu, „Jak wróbelek nie mógł zdążyć na wesele”,

Ostrobramska godz. 10:45

10 maja – MBiologia „Świat wokół nas – niesamowite rośliny”,

dzieci 4,5,6 letnie, godz. 13:30

12 maja – szkolenie dla rodziców z psychologiem, godz. 10:00

15 maja – wycieczka do sadu w Radwankowie Szlacheckim połączona z plenerową sesją zdjęciową
dzieci 3,4,5,6 letnie, godz. 8:30

17 maja – MBiologia „Czy wszyscy jesteśmy identyczni

– zajęcia o liniach papilarnych”, dzieci 4,5,6 letnie, godz. 13:30

22 maja – wycieczka Stacji Badawczej w Świętochowie,

dzieci 4,5,6 letnie, godz. 8:30

23 maja – dzień mamy i taty, Myszki i Zerówka godz. 16:30

24 maja – Koncert Filharmonii Narodowej

„Piotr Wróbel Król Midas w rękach Bogów”, godz. 15:15

29 maja – wycieczka do straży pożarnej

4 czerwca – koncert klawesynowy w przedszkolu, godz. 15:15

5 czerwca – dzień sportu, ogródki działkowe przy ul. Perkuna, wszystkie grupy

6 czerwca – dzień mamy i taty połączony z symbolicznym zakończeniem roku,

Pajączki 15:30, Muszki 16:30

7 czerwca – Koncert Filharmonii Narodowej „Zaczarowany kociołek”, godz. 15:15

8 czerwca – dzień mamy i taty połączony z symbolicznym zakończeniem roku,

Gąski 15:15, Pszczółki 16:30

12 czerwca – wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego

„Cztery Pory Roku” w Powsinie, 3,4,5,6 latki, godz. 8:30

13 czerwca – zakończenie roku szkolnego, Myszki godz. 16:30

14 czerwca – MBiologia „Bioindykatorzy zanieczyszczeń”,

dzieci 4,5,6 letnie, godz. 13:30

14 czerwca – zakończenie roku szkolnego, Zerówka godz. 16:30

15 czerwca – piknik rodzinny na zakończenie roku, godz. 16:00

19 czerwca – wycieczka do Stajni na Kępie, dzieci 3,4,5,6 letnie

21 czerwca – MBiologia „Kolorowy świat kwiatów – przygotowanie zielnika”,

dzieci 4,5,6 letnie, godz. 13:30

 
2355MG_9607.jpg

Sonda

czy podoba Ci się nasze przedszkole?