Język Angielski

 

Każde małe dziecko posiada niezwykły dar - wrodzoną zdolność do nauczenia się języków które je otaczają. Wykorzystując dziecięcą otwartość na naukę języków obcych i ogromną chłonność umysłu małych dzieci, staramy się stworzyć dzieciom możliwość poznania języka angielskiego w sposób naturalny, a więc przez zabawę. Pracujemy wg programu nauczania języka angielskiego dzieci w wieku przedszkolnym Here’s Patch the Puppy. Przedstawia on przygody sympatycznego pieska Patcha. Milutki piesek-pacynka zachęca dzieci do aktywnego udziału w zabawie. Wykorzystujemy również elementy programu Helen Doron Early English. Dużo śpiewamy, tańczymy, malujemy, odgrywamy krótkie scenki wcielając się w różne postacie, a przede wszystkim świetnie się bawimy.

OCTOBER - FRUIT AND VEGETABLE

 

Focus language:

Vegetables: a carrot, a pumpkin, a cabbage, a cauliflower,

a tomato, a potato, an onion

Fruit: an apple, a pear, a plum, a peach, an orange, a lemon,

a strawberry, grapes, a cherry, a banana

Colors: green, red, yellow, orange, blue

Classroom language:

Hello, Good morning,

Bye – bye,

Stand up! Sit down!

Look, listen,

Make a circle, Calm down!

I like! I don’t like.

Clap hands, jump up, dance

Songs:

Calm down chant:

Ayes are watching,

Ears are listening,

Mouth are quite,

Hands are resting,

Hearts are caring,

Ten red apples:

Ten red apples hanging on a tree,

Five for you and five for me,

I am shaking the tree right now,

the apple are falling down.

Ten green pears …

Ten yellow lemons …

Clap hands like me

Let’s every one clap hands like me! X2

Let’s every one jump up like me! X2

Let’s every one dance like me! X2

 
IMG_2940.jpg

Sonda

czy podoba Ci się nasze przedszkole?