Język Angielski

 

Każde małe dziecko posiada niezwykły dar - wrodzoną zdolność do nauczenia się języków które je otaczają. Wykorzystując dziecięcą otwartość na naukę języków obcych i ogromną chłonność umysłu małych dzieci, staramy się stworzyć dzieciom możliwość poznania języka angielskiego w sposób naturalny, a więc przez zabawę. Pracujemy wg programu nauczania języka angielskiego dzieci w wieku przedszkolnym Here’s Patch the Puppy. Przedstawia on przygody sympatycznego pieska Patcha. Milutki piesek-pacynka zachęca dzieci do aktywnego udziału w zabawie. Wykorzystujemy również elementy programu Helen Doron Early English. Dużo śpiewamy, tańczymy, malujemy, odgrywamy krótkie scenki wcielając się w różne postacie, a przede wszystkim świetnie się bawimy.

OCTOBER - FRUIT AND VEGETABLE

 

Focus language:

Vegetables: a carrot, a pumpkin, a cabbage, a cauliflower,

a tomato, a potato, an onion

Fruit: an apple, a pear, a plum, a peach, an orange, a lemon,

a strawberry, grapes, a cherry, a banana

Colors: green, red, yellow, orange, blue

Classroom language:

Hello, Good morning,

Bye – bye,

Stand up! Sit down!

Look, listen,

Make a circle, Calm down!

I like! I don’t like.

Clap hands, jump up, dance

Songs:

Calm down chant:

Ayes are watching,

Ears are listening,

Mouth are quite,

Hands are resting,

Hearts are caring,

Ten red apples:

Ten red apples hanging on a tree,

Five for you and five for me,

I am shaking the tree right now,

the apple are falling down.

Ten green pears …

Ten yellow lemons …

Clap hands like me

Let’s every one clap hands like me! X2

Let’s every one jump up like me! X2

Let’s every one dance like me! X2

 
naszedzieci11.jpg

Sonda

czy podoba Ci się nasze przedszkole?