Gimnastyka Korekcyjna

Podstawowym celem zajęć korekcyjnych jest przeciwdziałanie i zapobieganie powstawianiu i pogłębianiu się wad postawy ciała u dzieci. Prawidłowa postawa ciała ma decydujące znaczenie dla rozwijającego się organizmu i zdrowia dziecka, krążenia, oddychania i trawienia. Właściwe i w odpowiednim czasie podjęte działania korekcyjne zapobiegają powstawaniu, pogłębianiu i utrwalaniu się wady postawy i wynikającym w następstwie tego schorzeniom organizmu.

Cele gimnastyki korekcyjnej:

• eliminowanie wad postawy ciała - działanie profilaktyczne w celu nie dopuszczenia do wad postawy, takich jak: plecy okrągłe, plecy płaskie, boczne skrzywienie kręgosłupa, eliminowanie wad kończyn dolnych, takich jak: płaskostopie, koślawość i szpotawość kolan, stopy płasko-koślawe,
  • kształtowanie nawyku prawidłowej postawy ciała,

---------------------------------------------------------

W ramach „uatrakcyjnienia” pobytu dzieci poza przedszkolem i aby nie zaprzepaścić

pracy wykonanej w przedszkolu na zajęciach z korektywy. Proszę o systematyczne

wykonywanie poniższych ćwiczeń (oczywiście w miarę wolnego czasuJ). Dzieci w znają

te ćwiczenia i po obejrzeniu zdjęcia powinny doskonale wiedzieć o jakie ćwiczenie chodzi.

Niektóre z ćwiczeń do wykonania razem z rodzicami (rozciąganie).

Kajetan Gruszczyński

W przypadku potrzeby konsultacji lub pytań proszę o kontakt telefoniczny

Ćwiczenia na stopę płasko koślawą (5 minut)

1. ok. 5 minut