Zajęcia teatralne

prowadząca Beata Piotrowicz.
Zajęcia teatralne odbywają się cyklicznie raz w tygodniu w czwartek.


Pragnę by były one dla dzieci pomocne w rozwijaniu kreatywności, umiejętności wyrażania emocji ale także odczytywania emocji u innych przy okazji wspólnej, dobrej zabawy.

Praktyczne poznawanie i doświadczanie różnych technik teatralnych
(np. pantomima, teatr kukiełkowy), sięganie do klasyki literatury dziecięcej
(J. Tuwim, J. Brzechwa, M. Konopnicka i inni) wraz z posługiwaniem się w trakcie zajęć specjalistycznym słownictwem typu: kurtyna, reżyser, scenografia, mają duży walor edukacyjny, przyczyniając się do podnoszeniu kultury ogólnej dzieci i kształtowania postawy świadomego widza teatralnego. Ważnym elementem naszych zajęć teatralnych jest możliwość przełamywania nieśmiałości dzieci oraz oswajania się z wystąpieniami publicznymi poprzez nabywania umiejętności pokonywania tremy.

W pracy wspieram się doświadczeniami dzieci nabywanymi w trakcie systematycznego uczęszczania na przedstawienia w teatrach: Baj, Guliwer i innych, oraz uczestnictwie w koncertach muzycznych.

Wspierający jest także fakt, że organizuję Promyczkom także zajęcia plastyczne (w każdy poniedziałek) podczas których mogę wspólnie z dziećmi przygotować rekwizyty do kolejnych przedstawień. Były nimi do tej pory:

„Pan kotek był chory”

„Urodziny marchewki”

„Śpiąca królewna”

„Czerwony kapturek”

„Królowa Śniegu”

„Ziemniaczana przygoda wróbelka Elemelka”

Staram się proponować dzieciom scenariusze do kolejnych przedstawień ale zachęcam do zmian nawet w klasycznych bajkach tak, aby w naszych przedstawieniach widoczny był kreatywny wkład każdego dziecka.

W konsekwencji nasze przedstawienia są przy okazji każdej prezentacji zaskakująco różne, ujawniają aktualnie dominujący u dzieci poziom i formę ekspresji.

W naszym repertuarze mamy także całkowicie autorskie dziecięce przedstawienie: „Pan Rękawiczka”, „Pani Piłeczka”, „Pani Łyżeczka”.

 


 

 

 

 

 

 
naszedzieci10.jpg

Sonda

czy podoba Ci się nasze przedszkole?